Skróty klawiszowe:

Gmina Lelów

wielkość tekstu: A A A

28. Finał WOŚP w Lelowie

Strona główna » Aktualności » 28. Finał WOŚP w Lelowie

Za nami 28. Finał WOŚP. Niedziela 12 stycznia 2020 roku- niby zwykły a jednak niezwykły dzień. To wtedy w całym kraju, a także na całym świecie ludzie otworzyli swoje serca, aby pomóc uzbierać jak najwięcej pieniędzy na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jesteśmy dumni, że w tym roku po raz pierwszy i Lelów zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nasz Sztab działał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie i na ten wyjątkowy, finałowy dzień przygotował wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji. Rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 na hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków meczem absolwentów gimnazjum w Lelowie w piłkę ręczną. O godzinie 11:00 spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelowie wyruszył I Marsz Nordic Walking- Rozgrzejmy Serce dla WOŚP!, który pod przewodnictwem jednostek OSP z naszej gminy przeszedł ulicami Lelowa. Wszyscy uczestnicy wsparli oczywiście Fundację, poprzez datki do puszek kwestujących wolontariuszy. Uczestnicy aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Po zakończeniu Marszu wszyscy zostali zaproszeni do Biblioteki na ciepły poczęstunek. Wspomnijmy, że podczas marszu, zostali wyłonieni najstarsi i najmłodsi uczestnicy, którzy otrzymali pamiątkowe upominki przygotowane przez sponsorów oraz nasz Sztab.

Natomiast w samo południe odbyło się chyba jedno z ciekawszych wydarzeń, które zgromadziło na trybunach hali sportowej bardzo dużo widzów, a było na co popatrzeć… I Lelowski Mecz Serc Samorządowcy vs. Strażacy to nie lada gratka dla wszystkich sympatyków piłki nożnej, ale również świetna okazja do obejrzenia naszych samorządowców „w akcji”. Dodajmy jednak, że mecz miał wymiar symboliczny i nie chodziło o wygraną, ale o wspólna, świetną zabawę, aktywne włączenie się w tegoroczny Finał WOŚP i przede wszystkim zebranie pieniędzy do puszek kwestarskich, z których dochód w całości zasilił konto Fundacji. Tutaj również na wszystkich chętnych czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny oraz panią Teresę Włodarską.

Od godziny 15:00 nasze wielkoorkiestrowe świętowanie finału przeniosło się do budynku GOK w Lelowie. I tutaj atrakcji było co nie miara. W strefie rodzinnej przez całe popołudnie najmłodszych uczestników zabawiała pani Marta Warzecha- Mucha, profesjonalny animator czasu wolnego. Dzieciaki były zachwycone zajęciami przygotowanymi przez Panią Martę. Oprócz zabaw, zorganizowane zostało spotkanie z policjantami, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz o tym jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe, które właśnie rozpoczynały dzieci z naszego województwa. Najciekawszym punktem tego spotkania był zapewne pokaz sztuczek policyjnego psa, który towarzyszył naszym gościom. Był również czas na pamiątkowe zdjęcie z policjantami oraz czworonożnym funkcjonariuszem. Oprócz tego, dzieci a także ich opiekunowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy, który poprowadził pan Artur Lipowicz. Przybliżył on podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W dalszej części pokazu wyjaśniono, jak prawidłowo udzielać pomocy przy krwotokach, złamaniach, ranach i omdleniach. Po uprzednim wysłuchaniu krótkiego wykładu odnośnie udzielania pierwszej pomocy, nasi uczestnicy mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomie.

Przez cały dzień w strefie rodzinnej dyżurowały pielęgniarki, które oferowały wszystkim pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Udzielały również fachowej porady z zakresu zdrowia. Oprócz tego działał punkt DKMS, czyli potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W tym dniu można było zgłosić chęć pomocy swojemu bliźniakowi genetycznemu i w ten sposób uratować mu życie. Na najmłodszych wielbicieli przygód strażaka Sama, czekali oczywiście strażacy, którzy chętnie pokazali dzieciakom z bliska wóz strażacki oraz profesjonalny sprzęt gaśniczy. Jeśli ktokolwiek zgłodniał, można było skorzystać ze strefy gastronomicznej przygotowanej przez członków KGW działających na terenie naszej gminy oraz pracowników GOK… Kawa, herbata, naleśniki, ciasto, pyszne bagietki czy gorący żurek, z pewnością każdy znalazł coś dla siebie .Wszystko to oczywiście za symboliczny wrzut do puszki wolontariusza.

W strefie rodzinnej na najmłodszych czekały także ciocie ze żłobka, które oferowały bardzo atrakcyjne zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Dzieci miały okazję trochę się pobrudzić, malując farbami ale używając do tego swoich dłoni. Jako że zbliżał się też dzień babci i dziadka można było przygotować dla nich laurki. Najchętniej jednak dzieciaki korzystały z możliwości malowania twarzy J w tym dniu gościły na ich buziach przede wszystkim czerwone serduszka.

Strefa koncertowa zlokalizowana była w Sali widowiskowej GOK. Na samym początku rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą szkolną choinkę. Zostały też wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne ufundowane przez dyrektora GOK. Zaprezentowali się też laureaci VIII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Radość kolędowania”, którzy w tym wyjątkowym dniu odebrali statuetki. Oprócz prezentacji laureatów, na scenie pojawili się uczniowie ze szkół z terenu gminy Lelów, którzy specjalnie na finałowy dzień przygotowali krótkie programy artystyczne. Pomiędzy występami zorganizowane zostały też licytacje rzeczy od serca, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszyscy najbardziej czekali chyba na licytację specjalnego, złotego 14-karatowego serduszka, wykonanego specjalnie dla naszego Sztabu przez SJ Jubiler ze Szczekocin. Dziecięca i Młodzieżowa Orkiestra Dęta zaprezentowała swoje umiejętności przed przybyłą publicznością w formie krótkiego, ale energetycznego występu.

Wieczorem wystąpiła młodzież z zespołu wokalno- instrumentalnego, która mimo, że nie uczęszcza już na zajęcia w GOK i uczy się w różnych szkołach średnich, zmobilizowała się i specjalnie na Finał WOŚP przygotowała koncert z muzyką na żywo. Zaprezentował się również Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej, który oprócz bloku wokalnego zaprezentowali też układy taneczne. Wszystkie występy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, publiczność wypełniła naszą salę po brzegi. Wieczorem, Szefowa Sztabu WOŚP Lelów #5605, skierowała ze sceny słowa podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się w organizację finałowego dnia oraz sponsorom, którzy dołożyli cegiełkę na działalność naszego Sztabu oraz organizację Finału. Wręczone zostały także symboliczne statuetki dla Pana wójta Krzysztofa Molendy za możliwość zorganizowania Finału w Lelowie, dla pani Ewy Molendy za możliwość rejestracji Sztabu w siedzibie GOK oraz dla zespołu Latające Talerze, który w całości zrzekł się ze swojego wynagrodzenia artystycznego i w tym dniu zagrał dla nas koncert całkowicie charytatywnie.

Niespodzianką był przepyszny tort, który był przypieczętowaniem udanej organizacji Finału WOŚP w Lelowie. Tradycją jest już, że wielkoorkiestrowe finały kończą się symbolicznym światełkiem do nieba punktualnie o godzinie 20.00. Nie mogliśmy i my pominąć tego punktu. Punktualnie o 20:00 wszyscy uczestnicy zgromadzili się na parkingu przy budynku GOK i odpalili symbolicznie zimne ognie oraz latarki i skierowali wszystkie ręce ku górze. Wysłaliśmy w ten sposób do nieba tyle światła ile daliśmy radę J

Następnie zespół Latające Talerze zrobił dla nas całkiem niezłą letnią zadymę w środku zimy! Niezwykle energetyczny koncert przy muzyce na żywo nie pozwolił publiczności usiedzieć w miejscu i już po chwili część Sali wypełniła się tańczącą publicznością. W ten sposób z przytupem, przy dźwiękach rewelacyjnej muzyki zakończyliśmy pierwszy finał WOŚP w Lelowie, z apetytem na kolejne lata świętowania w Lelowie tego wyjątkowego dnia.

W dniu dzisiejszym deklarowana suma pieniędzy na koncie fundacji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy wynosi 115 362 894 PLN, w tym 13 411,69 zł pochodzi z naszego Lelowskiego Sztabu #5605. Lelowianie, dziękujemy Wam z całego serca za okazaną hojność. To ogromna suma, którą udało się uzbierać dzięki Wam wszystkim. Lelów ma serce!!! Do zobaczenia za rok! Siema!

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 2180 razy

autor: lelow.pl

data dodania: 2020-01-22 13:34:30

Walory Gminy

 • Wielokulturowość regionu
 • Dziedzictwo historyczne
 • Malownicze krajobrazy
 • Bogactwo przyrody
 • Strefa aktywności turystycznej
 • Dobry węzeł komunikacyjny

Kalendarz

Cały miesiąc

Formularz zapytaniowy

URZĄD GMINY LELÓW
UL. SZCZEKOCIŃSKA 18, 42-235 LELÓW

tel.: +48 34 355 00 21
e-mail: urzad@lelow.pl

 • WhatsApp_Image_2020-03-04_at_08.50.45
 • WhatsApp_Image_2020-03-04_at_08.50.44_1
 • WhatsApp_Image_2020-03-04_at_08.50.39
 • 88213249_2610952202519893_2125958852460412928_n_1
 • 88060027_819658548535074_1290647147145854976_n_1
Oficjalny serwis informacyjny Gminy Lelów.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna