Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów

Oficjalna strona internetowa Gminy Lelów - na skrzyżowaniu szlaków i kultur. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Na skrzyżowaniu szlaków i kultur

VI Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

W niedzielę 22 grudnia na Targowisku „Mój Rynek” w Lelowie odbył się VI Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Stoiska wypełnione były wyrobami z rękodzieła, głównie stroikami, bombkami choinkowymi, a także innymi oryginalnymi dekoracjami. Wśród wystawców znaleźli się też oferujący miody, kozie sery, ale również ciasta oraz ręcznie robione uszka, krokiety i pierogi oferowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Nakła oraz z Mełchowa.

Czas zakupów umilało wspólne kolędowanie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podlesiu, Szkoły Podstawowej w Ślęzanach, Szkoły Podstawowej w Nakle oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Lgoty Błotnej, Podlesia i Skrajniwy.

Na targowisku gościli również Przedstawiciele Drużyny Harcerskiej, którzy oprócz sprzedawanych pysznych pierniczków przekazywali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Dla najmłodszych gości nie zabrakło atrakcji w postaci świecących gadżetów i zabawy z Mikołajem. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy.

Podczas Jarmarku zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu na tradycyjną ozdobę z piernika, ufundowane przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.

Gwiazdą wieczoru, zachęcającym do wspólnej zabawy był zespół „Helou” ze swoim świątecznym repertuarem. Koncert zespołu nie odbyłby się gdyby nie hojność sponsorów: Andrzeja Morawca i Stefana Cieślewicza z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych „Myszków” oraz Nadleśniczego Jana Skrzyniarza z Nadleśnictwa Koniecpol.

Tradycyjnie, najwięcej emocji wzbudziło losowanie choinek. Każdy posiadacz losu wierzył, że jego numerek będzie tym szczęśliwym, i że to on zabierze choinkę ze sobą. Wszystkim szczęśliwcom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby znalezione pod choinkami prezenty były tymi wymarzonymi.

Wójt Gminy Lelów Krzysztof Molenda wraz z organizatorami dziękują wszystkim wystawcom, kolędnikom oraz uczestnikom VI Jarmarku Bożonarodzeniowego za swoją obecność i stworzenie atmosfery, która pozwoliła na wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia.

Poniżej krótka fotorelacja z jarmarku.

Autor:  lelow.pl
23
GRU
2019
2205
razy
czytano

598/1467

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Zalew w Lelowie

  Zalew w Lelowie

 • Zdjęcie: Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

  Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

 • Zdjęcie: Drewniany młyn w Białej Wielkiej

  Drewniany młyn w Białej Wielkiej

 • Zdjęcie: Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

  Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

 • Zdjęcie: Rzeka Białka

  Rzeka Białka

Ankieta

Podziel się z Nami swoimi opiniami i sugestiami na temat gminy Lelów.

Wybierz jedno z działań istotnych według Ciebie dla rozwoju Gminy Lelów

Data zakończenia: 31.12.2023 12:00

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

 • Sołectw

 • Mieszkańców / Km²

 • Km² powierzchni

 • Mieszkańców Gminy

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Portal współfinansowany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wykonującym zadania Instytucji Pośredniczącej dla Działania 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów