Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów

Oficjalna strona internetowa Gminy Lelów - na skrzyżowaniu szlaków i kultur. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Na skrzyżowaniu szlaków i kultur

Gminny Żłobek w Lelowie „Wesoły Maluch” otwarty!

W czwartek, 19 stycznia przecięcie wstęgi obwieściło oficjalnie oddanie do użytku Gminnego Żłobka w Lelowie „Wesoły Maluch”. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów, Joanna Pytlarz Dyrektor Gminnego Żłobka w Lelowie „Wesoły Maluch”, Władysław Jaworski Przewodniczący Rady Gminy, wszyscy Radni Rady Gminy Lelów oraz Marianna Dziura – Radna Rady Powiatu Częstochowskiego. Wicestarosta Henryk Kasiura pomimo nieobecności w uroczystości otwarcia żłobka złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania władzom gminy Lelów za trud i wysiłek włożony w pozyskanie dotacji z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3  oraz za realizacje tej niezwykle ważnej inwestycji.

„Takich placówek w naszym powiecie jest niewiele, a w gminie Lelów i w jej sąsiedztwie do dzisiaj nie było ani jednej. Dlatego nie mam wątpliwości, że jest to inwestycja bardzo istotna, służąca rozwojowi rodziny i co najważniejsze – podyktowana potrzebą mieszkańców.„ – napisał Henryk KasiuraWicestarosta Częstochowski w liście gratulacyjnym, który odczytała pani Marianna Dziura – Radna Rady Powiatu Częstochowskiego, jednocześnie przekazując na ręce Pani Dyrektor Gminnego Żłobka w Lelowie „Wesoły Maluch” upominki dla dzieci od Rady i Zarządu Powiatu Częstochowskiego.

Aktu poświęcenia pomieszczenia Żłobka dokonał ks. kanonik Henryk Młynarczyk – proboszcz parafii w Lelowie.

Budynek jest funkcjonalny, wyposażony w nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim zapewniający bezpieczeństwo i komfort pobytu dzieci. Żłobek dysponuje miejscami dla 12 dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do 3 lat i posiada dwie sale. Jedna z nich – urządzona mebelkami, pełna zabawek - przeznaczona do zajęć oraz zabawy, druga sala pełni funkcję sali do odpoczynku, w której każde dziecko ma swoją pościel i łóżeczko. Jest też szatnia i łazienka dostosowana do potrzeb najmłodszych, a w przyszłości planuje się utworzenie placu zabaw.

Niezmiernie się cieszę, że w tak szybkim tempie udało nam się doprowadzić do powstania Gminnego Żłobka, który właściwie zadba o naszych maluszków. To bardzo ważne, by pomagać rodzicom, zwłaszcza mamom w powrocie do pracy. Jestem pewien, że w tych nowych oraz komfortowych warunkach każde dziecko będzie się tu czuło jak w domu. Gminny Żłobek w Lelowie jest inwestycją na wiele lat i wiele pokoleń – mówił podczas otwarcia Wójt Gminy Krzysztof Molenda.

Żłobek powstał dzięki adaptacji istniejącego budynku po przedszkolu przy ul. Szczekocińskiej 22 w Lelowie w ramach uzyskanej dotacji z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to jedyny żłobek nie tylko w Gminie Lelów, ale również w okolicznych gminach.

 

Autor:  lelow.pl
19
STY
2017
3198
razy
czytano

1032/1470

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Zalew w Lelowie

  Zalew w Lelowie

 • Zdjęcie: Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

  Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

 • Zdjęcie: Drewniany młyn w Białej Wielkiej

  Drewniany młyn w Białej Wielkiej

 • Zdjęcie: Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

  Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

 • Zdjęcie: Rzeka Białka

  Rzeka Białka

Ankieta

Podziel się z Nami swoimi opiniami i sugestiami na temat gminy Lelów.

Wybierz jedno z działań istotnych według Ciebie dla rozwoju Gminy Lelów

Data zakończenia: 31.12.2023 12:00

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

 • Sołectw

 • Mieszkańców / Km²

 • Km² powierzchni

 • Mieszkańców Gminy

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Portal współfinansowany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wykonującym zadania Instytucji Pośredniczącej dla Działania 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów