Skróty klawiszowe:
Gmina Lelów
Strona główna » Aktualności » Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". Zabawa i nauka na pływalni dzieci z Gminy Lelów
Gmina Lelów otrzymała dofinansowanie w kwocie 24 300,00 zł na realizację w 2019 roku zajęć sportowych dla uczniów organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" (na podstawie rozstrzygnięcia Ministra Sportu i Turystyki z 22 stycznia 2019 r.).
Dzieci z Gminy Lelów, jako jedne z nielicznych w województwie śląskim, biorą udział każdego roku w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznaje dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych na realizację zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie nauki pływania.
Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego Gmina Lelów postanowiła dać możliwość tego rozwoju bardzo licznej grupie dzieci. Projekt "Umiem pływać" ma być przyjemny, ale przede wszystkim pożyteczny. Ma sprawiać dużo radości, bawić, a jednocześnie rozwijać ciało i ducha dziecka. Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Program lekcji został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego, tak więc jest gwarancją efektywnej nauki dzieci.
czytano: 1105 razy
autor: lelow.pl
data dodania: 2019-01-25 14:10:39