Na skrzyżowaniu szlaków i kultur
Program "EKO REMIZA" w Gminie Lelów
W czwartek, 26 marca 2026 r., w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach programu „Eko Remiza”.
Mateusz Pindel, Prezes WFOŚiGW w Katowicach, oraz Iwona Gejdel-Targosz, Zastępca Prezesa Zarządu, podpisali kolejne umowy z gminami i jednostkami OSP na łączną kwotę blisko 1 300 000 zł.
Wśród beneficjentów znalazła się również Gmina Lelów, reprezentowana przez Renatę Samek – Wójta Gminy Lelów oraz Edytę Dziurę – Skarbnika Gminy.
Podczas spotkania uroczysto podpisano umowę na realizację zadania: „Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku remizy OSP Lelów II”
Wartość inwestycji: 41 697,00 zł
Dotacja: 25 018,20 zł
Pożyczka: 16 678,80 zł
Obie formy wsparcia pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Gmina Lelów złożyła również wniosek dotyczący OSP Podlesie:
„Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku OSP Podlesie wraz z instalacją systemu grzewczego”
Wniosek uzyskał pozytywną opinię Zarządu WFOŚiGW
Procedura przetargowa została zakończona
Następny krok: podpisanie umowy z WFOŚiGW
Te inwestycje to kolejny krok w stronę nowoczesnych, energooszczędnych i bezpiecznych remiz.
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Ankieta
Podziel się z Nami swoimi opiniami i sugestiami na temat gminy Lelów.
Data zakończenia: 31.12.2025 12:00
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje o naszej gminie
-
Sołectw
-
Mieszkańców / Km²
-
Km² powierzchni
-
Mieszkańców Gminy
Portal współfinansowany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wykonującym zadania Instytucji Pośredniczącej dla Działania 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.