Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów

Oficjalna strona internetowa Gminy Lelów - na skrzyżowaniu szlaków i kultur. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Na skrzyżowaniu szlaków i kultur

Worek medali Karoliny

W dniach 4-5 marca w Mykanowie odbył się Puchar Polski w Taekwon-do ITF. Wzięło w nim udział 142 juniorów z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do. Wśród nich znalazła się mieszkanka naszej gminy – Karolina Dziura. Karolina, na co dzień uczy się w klasie sportowej w lelowskim gimnazjum, a reprezentuje barwy klubu Dragon Janów. Pod okiem trenera Jacka Wąchały już siódmy rok zgłębia tajniki tej koreańskiej sztuki walki. W Mykanowie była jedną z najmłodszych uczestniczek i startowała razem z zawodniczkami z roczników 2003, 2002, 2001, 2000 i 1999. W konkurencji walk do 55 kg nie sprostała aktualnej mistrzyni Polski i o medal musiała walczyć w repasażach. Tam po wygraniu czterech pojedynków zapewniła sobie brązowy medal. Jednocześnie startowała w swojej koronnej konkurencji - technikach specjalnych. W niej nie pozostawiła złudzeń swoim konkurentkom zdobywając złoty medal.

W dniach 11-12 marca 2017 roku w słowackim Presovie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Taekwon-do ITF. O jak najlepszy wynik walczyli reprezentanci: Słowacji, Czech, Austrii, Słowenii, Rumuni, Bułgarii i Polski. W kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet walczyło 24 zawodników Dragona Janów. Podopieczni trenera Jacka Wąchały pokazali się z jak najlepszej strony: zdobyli 20 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali. Ta ogromna ilość krążków pozwoliła smokom wygrać klasyfikację medalową.

Największą sensację sprawiła Karolina Dziura, która pobiła rekord świata w skoku dosiężnym nopi ap, kopiąc deskę na wysokość najpierw 240 cm, a następnie na 245cm. Dodatkowo Karolina zwyciężyła w konkurencji walk do 55 kg oraz zdobyła złoty medal w walkach drużynowych.

W pierwszy weekend kwietnia w Bartoszycach rozegrane zostały prestiżowe zawody o Grand Prix Polski. Impreza, na którą przyjechało 237 zawodników toczyła się w bardzo nowoczesnym obiekcie w Bezledach. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a wiele walk byłoby ozdoba każdej imprezy. Karolina potwierdziła przynależność do krajowej czołówki i również tam zdobyła medale. Była druga w konkurencji technik specjalnych i trzecia w kategorii walk juniorek do 55 kg.

Autor:  lelow.pl
21
KWI
2017
2110
razy
czytano

1043/1528

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Zalew w Lelowie

  Zalew w Lelowie

 • Zdjęcie: Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

  Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

 • Zdjęcie: Drewniany młyn w Białej Wielkiej

  Drewniany młyn w Białej Wielkiej

 • Zdjęcie: Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

  Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

 • Zdjęcie: Rzeka Białka

  Rzeka Białka

Ankieta

Podziel się z Nami swoimi opiniami i sugestiami na temat gminy Lelów.

Wybierz jedno z działań istotnych według Ciebie dla rozwoju Gminy Lelów

Data zakończenia: 31.12.2023 12:00

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

 • Sołectw

 • Mieszkańców / Km²

 • Km² powierzchni

 • Mieszkańców Gminy

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Portal współfinansowany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wykonującym zadania Instytucji Pośredniczącej dla Działania 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów