Na skrzyżowaniu szlaków i kultur
Projekt „E-dukacja w Szkole Podstawowej w Lelowie”
Ruszył projekt o nazwie „E-dukacja w Szkole Podstawowej w Lelowie”. Pierwsze zajęcia odbędą się już w pierwszej połowie marca. Harmonogram zajęć w załączeniu.
Gmina Lelów realizuje projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy o dofinansowanie nr UDA - RPSL.11.01.04-24-021A/20-00.
Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego.
Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego.
Poddziałanie: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs.
Całkowita wartość projektu: 334 632,86 zł, dofinansowanie wyniesie 301 169,57 zł.
Czas realizacji projektu: 2022-01-01 - 2023-06-30.
Cel projektu: Poprawa jakości procesu kształcenia w Szkole Podstawowej w Lelowie dla której organem prowadzącym jest Gmina Lelów, umożliwiająca zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez wzrost ich kompetencji oraz wdrożenie przyjętych rozwiązań do praktyki szkoły. Zwiększenie szans edukacyjnych 56 uczniów i 66 uczennic poprzez:
- organizację zajęć przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz właściwych postaw i umiejętności, w tym zajęć wyrównawczych, rozwijających i kół zainteresowań,
- organizację zajęć specjalistycznych w formie wsparcia dla uczniów z SPE,
- wzrost kompetencji nauczycieli w zakresie zgodnym z zaplanowanym wsparciem na rzecz uczniów,
- wzbogacenie zaplecza dydaktycznego szkoły, wyposażenie szkolnych pracowni i wdrożenie nowych metod kształcenia opartych na narzędziach do nauczania metodą eksperymentu z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.
Efektem projektu będzie nabycie przez uczniów pożądanych kompetencji oraz podniesienie jakości kształcenia w SP w Lelowie.
W ramach projektu:
1. Uczniowie mogą skorzystać z kilku form wsparcia:
Zajęcia WYRÓWNAWCZE prowadzone metodą eksperymentu (blended learning),
z wykorzystaniem e–materiałów dydaktycznych z zasobów systemu blended learning,
w tym stworzonych dzięki środkom EFS: biologia, niemiecki, angielski, matematyka, matematyka/edukacja wczesnoszkolna.
Zajęcia ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA prowadzone metodą eksperymentu (blended learning), z wykorzystaniem e–materiałów dydaktycznych z zasobów systemu blended learning, w tym stworzonych dzięki środkom EFS: biologia, niemiecki, matematyka, chemia, fizyka, geografia, angielski, informatyka, matematyczno-przyrodnicze.
Zajęcia w FORMIE KÓŁ ZAINTERESOWAŃ/warsztatów prowadzone metodą eksperymentu (blended learning), z wykorzystaniem e–materiałów dydaktycznych z zasobów systemu blended learning, w tym stworzonych dzięki środkom EFS: matematyka w grach/szachy, warsztaty z zakresu umiejętności interpersonalnych, warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych, kreatywne.
Zajęcia SPECJALISTYCZNE, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczniowie posiadający opinię lub orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej): korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, logopedyczne.
2. Zostaną przeprowadzone następujące szkolenia dla nauczycieli:
Wykorzystania nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.
Rozwijanie kompetencji cyfrowych – wykorzystanie e-zasobów w nauczaniu i uczeniu się.
Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole – dysleksja, dysgrafia, dysortografia.
Podstawy pracy w „chmurze”. Chmura Google w pracy nauczyciela.
Sposoby aktywizowania uczniów poprzez środki multimedialne, gry edukacyjne i współpracę w grupie.
3. Zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny oraz wyposażenie pracowni dydaktycznych.
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Ankieta
Podziel się z Nami swoimi opiniami i sugestiami na temat gminy Lelów.
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje o naszej gminie
-
Sołectw
-
Mieszkańców / Km²
-
Km² powierzchni
-
Mieszkańców Gminy
Portal współfinansowany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wykonującym zadania Instytucji Pośredniczącej dla Działania 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.