Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów

Oficjalna strona internetowa Gminy Lelów - na skrzyżowaniu szlaków i kultur. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Na skrzyżowaniu szlaków i kultur

30. Finał WOŚP w Gminie Lelów

W niedzielę, 30 stycznia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbył się 30. Finał WOŚP, którego hasłem było „Przejrzyj na oczy” – wzrok to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu. Dzięki zbiórce pieniędzy na ten cel do polskich szpitali trafi najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych. Jesteśmy dumni, że Gmina Lelów po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niedzielny Finał rozpoczęliśmy o godzinie 13:00 na hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Lelowie turniejem szachowym, natomiast o godzinie 14:00 spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelowie wyruszył III Marsz Nordic Walking, który pomimo złej pogody przeszedł ulicami Lelowa. Wszyscy uczestnicy wsparli oczywiście Fundację, poprzez datki do puszek kwestujących Wolontariuszy.

W godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyła się zaplanowana część artystyczna oraz stacjonarna licytacja przedmiotów. Podczas 30. Finału WOŚP w Lelowie wystąpił Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Ogniki”, których transmisję na żywo można było obejrzeć za pomocą mediów społecznościowych. Prowadzone licytacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Najwięcej emocji dostarczyła licytacja wykonanego specjalnie dla naszego Sztabu przez SJ Jubiler ze Szczekocin złotego, 14-karatowego serduszka, na którym wygrawerowany został napis "Lelów 2022" oraz "WOŚP".

W tym wyjątkowym dniu z rąk Radnej Rady Powiatu Częstochowskiego Marianny Dziury, Wójta Gminy Lelów Krzysztofa Molendy oraz Dyrektor GOKu Ewy Molendy laureatom IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Radość kolędowania” zostały wręczone pamiątkowe statuetki.

Tradycją jest już, że wielkoorkiestrowe finały kończą się symbolicznym światełkiem do nieba. I u nas nie mogło tego zabraknąć. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się na parkingu przy budynku GOK i odpalili symbolicznie zimne ognie i skierowali wszystkie ręce ku górze smiley.

Na zakończenie członkowie Sztabu Lelów skierowali słowa podziękowania dla Wszystkich, którzy włączyli się w organizację finałowego dnia.

Dziękujemy jeszcze raz Darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę w postaci przekazanych przedmiotów/ usług na licytacje oraz przekazali środki finansowe i rzeczowe na organizację Sztabu.

Szczególne podziękowania należą się także naszym Wolontariuszom, którzy w ciężkich warunkach pogodowych kwestowali na rzecz WOŚP.

W dniu dzisiejszym deklarowana suma pieniędzy na koncie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi 136 282 325 PLN, w tym 16 582,15 zł pochodzi z naszego Lelowskiego Sztabu #6469. Ostateczna kwota będzie znana po zakończeniu wszystkich aukcji Allegro.

Dziękujemy z całego serca za każdy grosz wrzucony do puszki. Po raz kolejny pokazaliśmy, że Gmina Lelów Ma Serce!!! Do zobaczenia za rok! Siema! heart

https://www.facebook.com/sztabwosplelow6469/?ref=pages_you_manage

 


 

 

Autor:  lelow.pl
31
STY
2022
864
razy
czytano

1446/1528

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Zalew w Lelowie

  Zalew w Lelowie

 • Zdjęcie: Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

  Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej. Lelowskie Spotkania Kultur.

 • Zdjęcie: Drewniany młyn w Białej Wielkiej

  Drewniany młyn w Białej Wielkiej

 • Zdjęcie: Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

  Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem

 • Zdjęcie: Rzeka Białka

  Rzeka Białka

Ankieta

Podziel się z Nami swoimi opiniami i sugestiami na temat gminy Lelów.

Wybierz jedno z działań istotnych według Ciebie dla rozwoju Gminy Lelów

Data zakończenia: 31.12.2023 12:00

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

 • Sołectw

 • Mieszkańców / Km²

 • Km² powierzchni

 • Mieszkańców Gminy

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Portal współfinansowany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wykonującym zadania Instytucji Pośredniczącej dla Działania 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Lelów
Gmina Lelów