Skróty klawiszowe:

Gmina Lelów

wielkość tekstu: A A A

Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Starosty Częstochowskiego

Strona główna » Aktualności » Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Starosty Częstochowskiego

13 sierpnia 2016 roku na stadionie sportowym przy Gimnazjum w Lelowie rozegrany został Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Starosty Częstochowskiego. Organizatorami imprezy był LKS Lelovia Lelów wraz z Gminą Lelów, przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Częstochowie.Wzięło w ni m udział 8 drużyn (96 graczy) z terenu województwa śląskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu meczy grupowych po dwie pierwsze drużyny z grup zagrały półfinały. Następnie toczono pojedynki o poszczególne miejsca w całym turnieju.

Finał:

Lelovia A- Skra Częstochowa 2-2 (karne 2-3)

Najlepszym strzelcem turnieju został z siedmioma bramkami Mikołaj Boborowski- Skra Częstochowa. Najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Pompkę (Lelovia B).Zawodników dekorowała Pani Marianna Dziura- radna Rady Powiatu Częstochowskiego i Pan Grzegorz Sikora- Prezes LKS Lelovia Lelów. Drużyny z miejsc I-IV otrzymały puchary. Zawodnicy drużyn z podium medale, a wyróżnieni gracze statuetki. Dla wszystkich uczestników organizatorzy ufundowali słodkie upominki i napoje chłodzące. Specjalne podziękowania składamy dla Pana Sławomira Klecza i Pana Roberta Łapaja za finansowe wsparcie imprezy. Duże słowa pochwały należą się również członkom zarządu i zawodnikom LKS Lelovia oraz rodzicom młodych graczy. Dzięki nim turniej wypadł na przysłowiowa „piatkę”.

czytano: 1695 razy

autor: lelow.pl

data dodania: 2016-08-16 12:38:56